Soutěž – podmínky

Soutěž Let’s Sing Opera je pro mladé operní pěvce skvělou šancí vyrazit ze školy přímo na nejvýznamnější světová operní pódia.
Přihlaste se a vyhrajte deset online lekcí od špičkových operních odborníků a 10denní intenzivní workshop v Itálii. Vítězové také získají bezplatný přístup do aplikace Let’s Sing s mnoha výhodami.
Mezinárodní porota též vybere dvojité sólové obsazení pro nastudování Monteverdiho opery L’Orfeo. Představení se budou konat v roce 2024 v České republice, Itálii a Řecku.

Kdo se může zúčastnit

Soutěž Let’s Sing Opera je otevřena pro zpěváky všech hlasů ve věku 18 až 38 let. Přihlásit se mohou pouze účastníci s profilem v aplikaci Let’s Sing. Registrace je zdarma.

Jak se přihlásit

Do prvního kola Soutěže budou přijati pouze účastníci, kteří nám zašlou všechny následující materiály:

  • Videonahrávky 2 operních árií dle výběru účastníka. Operní árie musí být ze 2 různých oper. Árie musí být provedeny v původním jazyce.
  • Aktuální fotografii účastníka.
  • Krátký odborný životopis v anglickém jazyce.

Přihlášky je nutné podat elektronicky a pouze prostřednictvím oficiální aplikace Let’s Sing na webu www.letssing.eu.
Přihlášky bude možné podávat od 10. července 2023.

Průběh soutěže

Mezinárodní porota si vyslechne každou zaslanou nahrávku a vybere 20 nejlepších kandidátů, kteří postoupí do druhého soutěžního kola, které se uskuteční během Galakoncertu v Itálii v listopadu 2023. Vybraní účastníci budou uveřejněni na oficiálních webových stránkách a na sociálních sítích nejpozději do 30. září 2023.